DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.961.412-0.252

Paribu yönetiminde istifa depremi!

Paribu başkan yardımcısı Yakup Bayrak başta olmak üzere, birçok üst düzey yöneticinin ayrıldıklarını duyurmaları, sosyal medyada dikkat çekti

Yayınlanma Tarihi : Google News

Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından Paribu, son günlerde yaşanan yönetim kriziyle gündemde. Şirketin başkan yardımcısı Yakup Bayrak başta olmak üzere, birçok üst düzey yöneticinin LinkedIn hesapları üzerinden Paribu’dan ayrıldıklarını duyurmaları, sosyal medyada dikkat çekti.

Paribu yönetiminde istifa: Başkan yardımcısı Yakup Bayrak işten ayrıldı!

2017 yılında kurulan Paribu, kısa sürede Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından biri haline geldi. Genel olarak Bitcoin, Ethereum, Ripple gibi popüler kripto paralar başta olmak üzere, çeşitli dijital varlıkların alım-satım işlemlerine aracılık eden bir platform.

Yakup Bayrak’ın ve diğer yöneticilerin ayrılıkları, şirket içinde yaşanan potansiyel anlaşmazlıkları veya stratejik farklılıkları gözler önüne seriyor. Bu tür üst düzey ayrılıklar, genellikle şirketin geleceği, yönetim anlayışı veya pazar stratejileri üzerinde farklı görüşlerin olduğunu işaret ediyor.

Paribu’nun bu yönetim krizini nasıl yöneteceği ve kullanıcılar ile yatırımcıların güvenini nasıl koruyacağı, önümüzdeki dönemde kripto para sektörü daha net ortaya çıkacak. Fakat yalnızca 7 ay önce gelen Yakup Bayrak’ın ayrılışı ile yalnızca yöneticisi değil, ürün geliştirme ve IT ve kurumsal risk yönetimi konularındaki en kıdemli sistem tasarımcısı da şirketten ayrılmış oldu.

Haberin kaynağı

https://shiftdelete.net/paribu-yonetimi-istifa