Pinnacle West halka arz fiyatını hisse başına 66,50 $ olarak belirledi

0

PHOENIX – Phoenix merkezli bir enerji holding şirketi olan Pinnacle West Capital Corp. (NYSE: PNW), 9.774.436 adet adi hisse senedinin hisse başına 66,50 $’dan halka arzının fiyatını açıkladı. Bir vadeli satış anlaşmasının parçası olan arzın, alışılagelmiş kapanış koşullarına tabi olarak 4 Mart 2024 tarihinde kapanması bekleniyor.

Şirket ayrıca sigortacılara ilave 1.466.165 hisseye kadar satın alma opsiyonu tanımıştır. Bu opsiyonun kullanılması halinde Pinnacle West, ilave hisse sayısına karşılık gelen ilave vadeli satış sözleşmeleri akdedebilir. Barclays, Citigroup, Mizuho ve Wells Fargo Securities, arz için ortak talep toplama yöneticileri olarak hizmet vermektedir.

Mizuho Markets Americas LLC ve Wells Fargo Bank, National Association ile yapılan vadeli satış anlaşmalarının şartları uyarınca, Pinnacle West, adi hisse senetlerini bu vadeli alıcılara, ayarlamalara tabi olarak, halka arz fiyatına eşit bir fiyattan satmayı kabul etmiştir.

Vadeli alıcılar veya onların iştirakleri, arz için hisseleri ödünç alacak ve sigortacılara teslim edecektir. Pinnacle West, vadeli satış sözleşmelerini 4 Eylül 2025 tarihine kadar, fiziki, nakit veya net hisse uzlaşması seçeneği ile kapatmayı öngörmektedir.

Pinnacle West, başlangıçta vadeli satıcılar tarafından sigortacılara yapılan hisse satışından gelir elde etmeyecektir. Vadeli satış sözleşmeleri için fiziki uzlaşmanın seçilmesi halinde, net gelirin Pinnacle West’in ana iştiraki Arizona Public Service Company’ye sermaye harcamalarını ve genel kurumsal amaçları finanse etmek için yatırılması amaçlanmaktadır.

Bu arz, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan etkin bir raf kayıt beyanı kapsamında yapılmaktadır. Ön prospektüs eki de dahil olmak üzere ilgili belgeler SEC’in web sitesinde mevcuttur ve sigortacılardan temin edilebilir.

Konsolide varlıkları yaklaşık 25 milyar dolar olan Pinnacle West, yaklaşık 6.500 megavat üretim kapasitesine sahip ve Arizona ve New Mexico’da yaklaşık 6.100 personel istihdam ediyor. Ana iştiraki Arizona Public Service, Arizona’da yaklaşık 1,4 milyon ev ve işyerine elektrik sağlıyor.

Verilen bilgiler bir basın açıklamasına dayanmaktadır ve herhangi bir menkul kıymeti satma teklifi veya satın alma teklifi teşkil etmez.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.