PubMatic, reklam arzını optimize etmek için Wpromote ile iş birliği yapıyor

0

NEW YORK – PubMatic, Inc. (NASDAQ:PUBM), programatik reklam verimliliğini ve performansını artırmak için bağımsız bir pazarlama ajansı olan Wpromote ile bir ortaklık kurdu. Bu işbirliği, Wpromote’un müşterilerine PubMatic’in display, video ve bağlantılı TV (CTV) dahil olmak üzere premium dijital reklam envanterine erişim sağlayacak.

Veri odaklı pazarlama stratejileriyle tanınan Wpromote, tedarik yolu optimizasyonu (SPO) yetenekleri ve medya satın almaya şeffaf yaklaşımı nedeniyle PubMatic’i seçti. Bu hamle, reklam tedarik zincirini kolaylaştırmayı ve Wpromote’un müşterileri için marka bilinirliğini performans medyasıyla bütünleştirmeyi amaçlıyor.

Wpromote Programatik ve Video Başkanı Skyler McGill, PubMatic ile çalışmanın müşterilerinin daha bilinçli kararlar almasına ve medya şeffaflığı ve premium envanter erişiminden yararlanarak daha iyi iş sonuçları elde etmesine olanak sağlayacağını belirterek ortaklığın faydalarını vurguladı.

PubMatic’in Reklamveren Çözümleri Kıdemli Direktörü John Speyer da açık internet genelinde müşterilerine yatırım getirisi sağlamak için Wpromote ile ilişkilerini genişletmekten duydukları heyecanı dile getirdi.

Bu duyuru, reklam sektöründe alıcıların medya tedarik zincirleri üzerinde giderek daha fazla kontrol sahibi olma arayışına girdiği büyüyen bir eğilimi takip ediyor. Bu durum kısmen ANA’nın programatik medya satın almada daha fazla şeffaflığa duyulan ihtiyacı vurgulayan Programatik Medya Tedarik Zinciri Şeffaflık Çalışması’ndan etkilenmiştir.

2006’da kurulan PubMatic, dijital içerik yaratıcılarının envanterlerini ve para kazanma süreçlerini daha etkin bir şekilde yönetmelerini sağlayan bir satış tarafı platformu sunuyor.

Wpromote ise Intuit QuickBooks ve Whirlpool gibi önemli müşterilerine büyüme odaklı pazarlama hizmetleri sunuyor. Bu ortaklık bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.