Rockstar resmen para basıyor! GTA 5 ve RDR 2’nin kaç adet sattığı açıklandı

0

Rockstar Games‘in sırasıyla 2013 ve 2018 yıllarında piyasaya sürdüğü Grand Theft Auto (GTA) 5 ve Red Dead Redemption (RDR) 2, günümüzde dünyanın en popüler oyunları arasında. Öyle ki piyasaya sürülmelerinin ardından kaç yıl geçmesine rağmen halen en çok satanlar listesinde üst sıralarda yer alıyorlar. Bununla ilgili olarak GTA 5 ve RDR 2‘nin şimdiye kadar kaç adet kopya sattığı açıklandı. İşte ayrıntılar…

GTA 5 ve RDR 2 şimdiye kadar kaç adet kopya sattı?

Günümüzde GTA 5 ve RDR 2‘nin halen en çok satanlar listesinde yer alabilmesinin en büyük sebebi, tahmin edebileceğiniz üzere AAA kalitede olmaları. Kusursuz mekanikler, detaylı dünya ve sürükleyici hikayeye sahipler. Bunlar da oyuncuların dikkatini çeken noktalar.

Perşembe günü Rockstar Games‘in ana şirketi Take-Two, 2024 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin mali raporunu paylaştı. Raporda beklenen kazanç verilerinin yanı sıra önemli satış rakamları da bulunuyordu. Buna göre GTA serisinin en son oyunu GTA 5 şimdiye kadar 195 milyon kopya sattı.

Bu sayının geçtiğimiz kasım ayında yayınlanan mali raporda 190 milyon olduğu açıklanmıştı. Buna göre iki ayda 5 milyon kopya satmış. 2025’te piyasaya sürülmesi beklenen GTA 6 için geçtiğimiz aylarda yayımlanan tanıtım fragmanının satışlarda etkili olduğu söyleniyor.

Bununla beraber Red Dead Redemption 2 ise 61 milyon satışı geçti. Kasım ayından bu yana 4 milyon adet sattığı belirtiliyor. Bunun akabinde dört oyundan oluşan Red Dead Redemption serisinin toplamda 86 milyondan fazla kopya sattığı bilgisi paylaşıldı. Bu toplam satışta en büyük pay sahibinin Red Dead Redemption 2 olduğunu görüyoruz.

Oyun Kasım 2023 Şubat 2024
GTA 5 190 milyon 195 milyon
RDR 2 57 milyon 61 milyon
RDR serisi 81 milyon

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Haberin kaynağı

https://shiftdelete.net/gta-5-rdr-2-kopya-satis-sayisi