DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.958.357-0.685

Steam oyunları Apple Vision Pro’ya mı geliyor?

iVRy, Vision Pro için SteamVR uygulaması geliştireceğini açıkladı. Bu, yüzlerce oyunun Vision Pro’ya geleceğini gösteriyor.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Steam oyunları Apple Vision Pro’ya mı geliyor?

Apple Vision Pro satışa çıktığından bu yana büyük ses getirdi. Film izlemeden Office programlarını kullanmaya kadar farklı amaçlar için kullanılan gözlük, son olarak SteamVR desteği kazanıyor olabilir. Bu, birçok oyunun Vision Pro’ya geleceğini gösteriyor.

iVRy, Vision Pro için SteamVR uygulaması geliştiriyor

Üçüncü taraf stüdyo iVRy tarafından geliştirilen yeni bir uygulama, SteamVR platformundan oyun yayınlamayı destekleyebilir. Bu da Apple’ın ilk karma gerçeklik gözlüğünde yepyeni bir oyun deneyimine kapı aralayabilir.

iVRy, Vision Pro için özel olarak tasarlanmış bir SteamVR uygulaması üzerinde çalıştığını duyurdu. Uygulama halihazırda Steam’de yayınlanmış olsa da, Vision Pro için henüz kullanılabilir durumda değil.

Bu uygulama sayesinde Vision Pro sahipleri, SteamVR’da sunulan yüzlerce oyuna erişim hakkı kazanacak. SteamVR API’ından yararlanan iVRy’nin uygulaması, Meta Quest ve HTC Vive gibi gözlüklere üretilen oyunları Vision Pro’ya taşıyacak.

Ancak Vision Pro’nun herhangi bir hareket kontrolcüsüne sahip olmaması zorluk teşkil ediyor. iVRy, geçici bir çözüm olarak Meta gibi şirketlerin üçüncü taraf kontrolcülerini desteklemeyi düşündüğünü ifade etti. Geliştirici, Apple’dan herhangi bir aksesuar gelene kadar bu tarz çözümleri sürdüreceğini söyledi.

iVRy uygulamasının çıkış tarihi hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor. Öte yandan SteamVR platformunda desteklenen oyunları Vision Pro’ya nasıl getireceği de belirsiz. Ancak bu hamle, Apple gözlüğünde yeni bir deneyim başlatabilir.

Siz Vision Pro hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Haberin kaynağı

https://shiftdelete.net/apple-vision-pro-steamvr-ivry