Süleyman Okudan: ‘100’ncü Yılda 101 proje’

0

Cumhur İttifakı Manavgat Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Süleyman Okudan, “Cumhuriyetin 100’ncü yılında, Antalya’nın Altın Çağı’nda bizde Manavgat’ta karşınıza 101 projeyle çıkacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Antalya EXPO 2016 Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle Manavgat Belediye Başkanı olarak açıklanan Prof. Dr. Süleyman Okudan, Ak Parti İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. Ziyaret sırasında yüzlerce partili ve Süleyman Okudan destekçisi Ak Parti önde toplandı. Ak Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal ve eşi ile birlikte partiye gelen Cumhur İttifakı Manavgat Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Okudan, davullar eşliğinde ve çiçeklerle karşılandı. Partililer tarafından büyük ilgi gören Okudan yaklaşık 20 metrelik mesafeyi 40 dakikada geçebildi.

‘KAVGAYLA İŞİMİZ YOK’

Karşılama sırasında partililere kısa bir konuşma yapan Cumhur İttifakı Manavgat Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Süleyman Okudan, tek hedefinin doğduğu ilçeye hizmet etmek olduğunu vurgulayarak, “Eğer sizlere mahçup olacaksam, Allah bu işi bana nasip etmesin. Tek bir derdimiz var, Manavgat’a hizmet. Ak Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal’la birlikte, el ele, omuz omuza Manavgat’ın tarihine yeni sayfalar ekleyeceğiz. Bizim kimseyle bir düşmanlığımız yok, kavgayla işimiz yok. Biz daha iyisini yapacağımızı söylüyoruz” dedi.

‘MANAVGAT’I GETİRECEĞİZ AMA BÜYÜK PROJELERLE GELECEĞİZ’

Cumhur İttifakı Adayı Prof. Dr. Okudan sözlerini şöyle sürdürdü:

“En büyük teşekkürü bana bu görevi layık gördüğü için sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan’a ediyorum. Ve kendileri bana, ‘Hocam, Konya’da yaptıklarınızı biliyorum, Manavgat’ı istiyorum’ dedi. Bende O’na bir söz verdim, ‘sayın vekilimizle Manavgat’a getireceğiz ama kapınıza büyük projelerle geleceğiz’ dedim. Sizden ne kadar destek gelirse o kadar büyük projeler yapacağız.”

‘HERKESE HİZMET İÇİN GELİYORUZ’

Ak Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal’da yaptığı kısa teşekkür konuşmasında, “Hepimizin doğduğu yer aynı zamanda da hayallerimizin başladığı yerdir. Manavgat bizim çocukluğumuz, gençliğimiz, bugünümüz ve geleceğimizdir. Biz herkese hizmet etmek için geliyoruz. Allah’ın izni, sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle Manavgat Belediye Başkan Adayımız olan Prof. Dr. Süleyman Okudan’la birlikte dün itibariyle seçim startınız verdik. Durmak yok, yola devam” diye konuştu.

‘CUMHURBAŞKANIMIZ, HOCAMIZI BİZE EMANET ETTİ’

Ak Parti Manavgat Gençlik Kolları üyesi gençlerin yaktıkları meşaleler arasından parti binasına giren Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Süleyman Okudan, toplantı salonunda gazetecilere ve partililerle de bir araya geldi. Toplantının açılışında konuşan Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol, Prof. Dr. Süleyman Okudan’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından törenle adaylığının ilan edildiğine dikkati çekerek, “Gün birlik günü, gün beraber olma günü, iri ve diri olma günü, gün farklılıkları unutma günü, gün Manavgat’ı daha iyi yaşanılabilir hale getirmek için hep birlikte kucaklaşma günü. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Prof. Dr. Süleyman Okudan’ı Manavgat halkına emanet etti. İnşallah bizlerde hocamızı, başkanımızı kucaklamaya hazırız ve 31 Mart günü de bu başarıyı hep birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

‘LAF DEĞİL İŞ ÜRETİYORUZ’

Ak Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal’da yaptığı değerlendirme konuşmasında, Antalya’nın bütün ilçelerinde seçim startının verildiğini hatırlatarak, “Sayın Cumhurbaşkanımızın Antalya’ya teşrifleriyle seçim startımızı verdik, gerçi biz her zaman sahadaydık, sahadan hiç kopmadık. Her daim milletimizin yanındaydık” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 19 ilçenin belediye başkan adaylarını açıkladığına dikkati çeken milletvekili Çokal, “Adaylarımız Antalyamıza hayırlı uğurlu olsun. Antalya’nın ‘Altın Çağı’nı hep birlikte yazacağımıza canı gönülden inanıyorum” diye konuştu. Ak Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hep birlikte, sizleri bu şehre vefa göstermeye davet ediyorum. Biz devletin ne ifade ettiğini bilen bir milletin mensuplarıyız. Şükür ki devletimiz de milleti için milletiyle var olan bir devlettir. Devletimizde yaşanan her türlü felakette, milletiyle el ele vermiş hiçbir siyasi, ideolojik, etnik ve mezhebi ayrımı gözetmeksizin gereği neyse yapmıştır. Bunun için inançlıyız. Azimli ve kararlıyız. Bunu yapmak için fedakarca çalışıyoruz. Laf değil iş üretiyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Cumhur İttifakı olarak bunu hep birlikte yapacağız ve başaracağız.”

‘HİSAR MAHALLESİ, MENEKŞE SOKAK’

Cumhur İttifakı Manavgat Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Süleyman Okudan, toplantıda yaptığı konuşmada kendisinin Manavgatlı olduğunu hatırlatarak, “Bilmeyenlere söyleyeyim, Hisar Mahallesi Menekşe Sokak’ta doğdum, burada büyüdüm. Delikanlılık çağımda gittim, O gün bugündür, hiç durmadım çalıştım. Geldiğim yerlere tırnaklarımla kazıyarak geldim. Zor günlerim oldu, hapishaneyi de gördüm. Herşeyden önce sürekli yanımda olan eşime teşekkür ediyorum” dedi.

‘ENBÜYÜK MOTİVASYON MANAVGATLININ SEVGİSİ’

Manavgatlıların kendisine gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür eden Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Okudan, “Ben Manavgat’ın bana biçtiği yerden çok memnunum. Çok mutluyum. Manavgatlının bana olan sevgisi benim için en büyük motivasyon” diye konuştu. Prof. Dr. Okudan bugüne kadar çalıştığı kurumlarda hiçbir kimseyi ötekileştirmediğini dile getirdi.

‘ELEŞTİRİLERE AÇIĞIM’

Cumhur İttifakı Adayı Prof. Dr. Okudan konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Ben rektörken kimseyi ötekileştirmedim. Hayatlara saygı duyduğum için benim yönettiğim üniversitede içki içen içerdi. Kapalı olan da mini etekli olan da rahatça gezerdi, kim zorla açıp zorla kapatabilir? Ben bunu bir özgürlük olarak gördüğüm için bundan dolayı başıma sıkıntılar da geldi. En kötü zamanda belki köşke çağrıldım fırçayı yedim, irticacı olarak sorgulandım da. Daha kötüsü hep bizim FETÖ olarak bildiğimiz grup nedeniyle beş buçuk ay hapishanede kaldım. Şimdi bundan da bazen nemalanmak isteyenler var. Şu an itibariyle söylüyorum aleyhime biten ne bir karar, ne bir şey var. Bana onu yapanlar mı? Hepsi şu anda cezaevinde. Eleştirilere açığım, eleştiriler olmazsa yolumuzu bulamayız, ancak hakaret olmasın, iftira olmasın. Artık bugün yeni şeyler söylemek, yeni şeyler yapmak zamanı. Ben bunun için geldim. Dünü unuttum, kim ne demiş, kim ne yapmış bunda değilim. Ben kavga etmeye gelmedim buraya ben hizmet etmeye geldim” diye konuştu.

100’NCÜ YILDA 101 PROJE

Konuşmak yerine sürekli çalışacaklarını anlatan Cumhur İttifakı Manavgat Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Süleyman Okudan, “Konuşmayacağız, yaptıklarımızla konuşacağız. Ve konuşanı konuştuğuna utandıracağız. Ben size şöyle söyleyebilirim, sayın Cumhurbaşkanımıza, Kültür ve Turizm Bakanımıza, Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Hakan Tütüncü’ye, ‘Ne kadar oy getirirsek o kadar hizmet isteriz’ dedim. Manavgat’ta artık geceleri de hayat olmalı, değişmeli. Çağa ayak uydurmalıyız, o da büyük projelerle olur, küçük projelerle değil. Sizlere şunu söyleyebilirim, cumhuriyetin 100’ncü yılında, Antalya’nın Altın Çağı’nda bizde Manavgat’ta karşınıza 101 projeyle çıkacağız” diye konuştu.