Tegna hisseleri beklenenden daha zayıf 4. çeyrek sonuçları açıkladı

0

NEW YORK – TEGNA Inc. (NYSE:TGNA), analistlerin 0,48 dolarlık konsensüsünün 0,05 dolar altında 0,43 dolarlık düzeltilmiş hisse başına kazanç (EPS) ile dördüncü çeyrek kazançlarında bir eksiklik olduğunu bildirdi.

Çeyrek geliri de 752,78 milyon dolar olarak öngörülmesine karşın 725,85 milyon dolar olarak gerçekleşerek beklentilerin altında kaldı.

TEGNA hisseleri +%0,81’lik mütevazı bir artış kaydetti.

Şirketin çeyrek geliri sadece analist tahminlerinin altında kalmadı, aynı zamanda geçen yılın aynı çeyreğine göre de düşüş gösterdi. TEGNA’nın 2024-2025 dönemi için serbest nakit akışı beklentisi, NBC ve ABC ile yapılan ortaklık yenileme anlaşmalarının ve geleneksel abonelerin yüzde 30’unu yeniden fiyatlandıran yeniden iletim izni anlaşmalarının beklenen faydalarını yansıtacak şekilde 900 milyon ila 1,1 milyar dolar aralığında olacak.

Yönetimin mevcut beklentileri, 2024’ün ikinci yarısında beklenen ilk faydalarla birlikte, operasyonları düzene sokmayı ve maliyet düşüşleri sağlamayı amaçlayan devam eden dönüşüm girişimlerinin etkisini de içeriyor.

TEGNA yönetimi, şirketin inovasyon odaklı fırsatlardan ve operasyonel verimlilikten yararlanmak üzere tasarlanan stratejik planlarına olan güvenini ifade etti. Bir TEGNA yöneticisi, “Dönüşüm girişimlerimiz planlandığı gibi ilerliyor ve serbest nakit akışı yaratmamıza önemli ölçüde katkıda bulunacağına inandığımız faydaları 2024’ün ikinci yarısında gerçekleştirme yolunda ilerliyoruz” dedi. Şirket önümüzdeki çeyreklerde bu girişimlerle ilgili daha fazla güncelleme yapmayı planlıyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.