Truist, Agilon Health hisse senedi hedefini 10,00$’dan 7,50$’a düşürdü, elde tutmayı sürdürüyor

0

Perşembe günü Truist Securities, Agilon Health Inc (NYSE:AGL) için fiyat hedefini revize ederek bir önceki hedef olan 10,00$’dan 7,50$’a düşürdü. Firma, sağlık hizmetleri şirketinin hisseleri üzerindeki Tut notunu korudu.

Düzeltme, Agilon Health’in güncellenmiş maliyet trendi beklentileri ve 2024 yılı görünümünün yanı sıra dördüncü çeyrek sonuçlarının gözden geçirilmesini takiben yapıldı. Truist Securities, agilon health için 2024 ve 2025 mali yılları için gelir tahminlerini sırasıyla 6,43 milyar dolar ve 7,64 milyar dolar olarak güncelledi. Bu rakamlar, 24 mali yılı için 6,41 milyar dolar ve 25 mali yılı için 7,31 milyar dolar olan önceki tahminlerden biraz daha yüksek.

Ancak, firmanın düzeltilmiş FAVÖK tahminleri düşüşe geçti ve tahminler 24 mali yılı için eksi 54 milyon dolar ve 25 mali yılı için eksi 8 milyon dolar oldu. Bu tahminler, 24 mali yılı için 42 milyon dolar ve 25 mali yılı için 99 milyon dolar olan önceki FAVÖK tahminleriyle tezat oluşturuyor.

Yeni fiyat hedefi olan 7.50$, sağlık şirketinin hisselerinin 2030 FAVÖK tahminlerinin yaklaşık 18 katından işlem görmesine dayanıyor ve çarpan değişmiyor. Fiyat hedefi ayrıca Truist Securities tarafından uygulanan geri iskonto yöntemini de hesaba katıyor.

Revize edilen finansal görünüm ve fiyat hedefi, şirket önümüzdeki birkaç yıl içinde finansal yörüngesinde ilerlerken Agilon Health’in mevcut en son verilerini yansıtmaktadır.

InvestingPro İçgörüleri

Agilon Health Inc (NYSE:AGL) Truist Securities tarafından revize edilmiş bir fiyat hedefiyle karşı karşıya olduğundan, şirketin mevcut finansal durumu hakkında daha kapsamlı bir bakış açısı sağlayabilecek ek ölçümleri ve içgörüleri dikkate almak önemlidir. InvestingPro verilerine göre, Agilon Health’in piyasa değeri yaklaşık 2,58 milyar dolar olup, bu rakam şirketin büyüklüğünü ve pazardaki varlığını yansıtan önemli bir rakamdır.

Şirketin son performansı, 2023’ün 4. çeyreği itibarıyla son on iki ayda %59,38’lik kayda değer bir gelir artışı göstererek, bazı zorluklara rağmen agilon health’in üst düzey kazançlarını artırdığını gösteriyor. Bununla birlikte, şirketin kârlılığı -29,09’luk negatif düzeltilmiş fiyat/kazanç (F/K) oranıyla sorgulanmakta ve bu da yatırımcıların şu anda zararla karşı karşıya olduğunu göstermektedir.

Mevcut tartışmayla ilgili iki InvestingPro İpucu, yönetimin agresif bir şekilde hisse geri alımı yapıyor olması ve bunun şirketin gelecekteki beklentilerine olan güvene işaret etmesidir. Buna ek olarak, Agilon Health’in bilançosunda borçtan daha fazla nakit bulunuyor ve bu da finansal sağlığını yönetmede avantajlı olabilecek bir yastık sağlıyor. Şirketin potansiyelini daha derinlemesine incelemek isteyenler için InvestingPro, yatırım kararlarına rehberlik edebilecek 19 ek ipucu sunuyor. Aboneler bu ipuçlarına ve daha ayrıntılı analizlere https://www.investing.com/pro/AGL adresini ziyaret ederek ulaşabilirler.

Bu analizlerden yararlanmak isteyen yatırımcılar InvestingPro abonelikleri için özel bir tekliften yararlanabilirler. PRONEWS24 kupon kodunu kullanarak yıllık veya iki yıllık Pro ve Pro+ aboneliklerinde ek %10 indirim kazanabilirsiniz. Bu teklif, yatırımcıların kapsamlı veriler ve uzman analizleriyle bir adım önde olmalarına yardımcı olabilir.

Analistler Agilon Health’in bu yıl kâr etmesini beklemiyor ve hisse senedi fiyatı geçen yıl önemli düşüşler yaşamış olsa da, bu InvestingPro Insights yatırımcıların şirketin finansal durumunu daha iyi anlamalarına ve daha bilinçli kararlar almalarına yardımcı olabilir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.