TÜRSAB’dan Manavgat’ta iftar yemeği

0

TÜRKİYE Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) tarafından Türkiye Turizm Yüzyılı İftarları kapsamında Antalya’nın Manavgat ilçesinde iftar yemeği verildi.

TÜRSAB Manavgat Side Bölgesel Temsil Kurulu (BTK) tarafından verilen iftar yemeğine CHP Antalya Milletvekili Aliye Coşar, İyi Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, Kültür ve Turizm Bakanlığı Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı yönetim kurulu üyesi Ahmet Özden, MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, meslek odaları ve STK temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara

TURİZM İÇİN BARIŞ ÖNEMLİ

İftar yemeğinde konuşan Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, ilçenin bir turizm bölgesi olduğunu hatırlatarak, “Turizmin gelişmesi için barış ortamının olması gerekiyor. Bu sebeple ülkemizde ve bütün dünyada barışın olması için çalışmalıyız” diye konuştu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı yönetim kurulu üyesi Ahmet Özden

TİCARET AÇIĞININ YÜZDE 45’İNİ SEKTÖR KAPATIYOR

Kültür ve Turizm Bakanlığı Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı yönetim kurulu üyesi Ahmet Özden’de konuşmasında, dış ticaret açığının yüzde 45’inin turizm sektörü tarafından kapatıldığını belirterek, “Turizm sektörünün ülkemiz ve bölgemiz için ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Seyahat acentaları, tur operatörleri ve konaklama sektörü olarak işimizi her zaman titizlikle yapmaktayız” dedi. Turizmin gelişmesi için mutlaka barış ortamının olması gerektiğini ifade eden Özden, “Turizmin huzurlu, güvenli ve istikrarlı bir şekilde sürmesi için; Gazze’de çocukların ölmediği, Suriye’de savaşın olmadığı bir dünya diliyoruz” dedi.

TÜRSAB Manavgat Side BTK Başkanı Mehmet Uslu

2024 SEZONU İÇİN HAZIRIZ

TÜRSAB Manavgat Side BTK Başkanı Mehmet Uslu’da yaptığı değerlendirmede, 2024 sezonunun çok aktif olacağını gördüklerini belirterek, “Turizm sektörünün en önemli paydaşlarından biri olan seyehat acenteleri ve tur operatörleri olarak bu sene ülkemize maksimum fayda sağlamak için bütün çalışanlarımızla birlikte hazırız” diye konuştu.