Ubisoft’un yeni oyunu eleştiri toplayınca bakın CEO ne dedi!

0

Ubisoft‘un ilk olarak 2017 yılında duyurduğu ve şimdiye kadar birkaç defa ertelenen Skull and Bones, uzun bekleyişlerin ardından nihayet piyasaya sürülecek. Geri sayıma giren oyun, şu anda ön siparişte ve satın alındığında çıkış yaptığı zaman oynanabilecek. Ancak Skull and Bones için belirlenen fiyat, oyunculardan bir hayli eleştiri topladı. Bugün ise bu eleştirilere şirket CEO’su tarafından bir yanıt geldi.

Ubisoft CEO’su, Skull and Bones’ın fiyatını savundu

16 Şubat’ta ön sipariş sürecinden çıkarak piyasaya sürülecek Skull and Bones yurt dışı fiyatı 60 dolar iken, Türkiye’de Epic Games Store‘da 999 TL‘ye satılıyor. Bu fiyat oyuncular tarafından yüksek bulundu. Bunun nedeni ise oyun içinde ek olarak satın alabileceğiniz eşyalar, battle pass, sezonluk etkinlikler ve para birimi gibi unsurlar bulunacak olması. Yani 60 dolarlık ana oyun fiyatına ek olarak ekstra satın alımlar yapmak isterseniz yine para ödemeniz gerekecek.

Günümüzde Türkiye’de AAA kalitede oyunların fiyatları 1000 TL‘yi aşmış durumda. Bu bağlamda oyunun ülkemiz için belirlenen fiyatı Türk oyuncular tarafından kabul edilebilir karşılansa da bu yurt dışı için geçerli değil.

Örnek vermek gerekirse dünyanın en iyi hikayeli oyunu olarak görülen Red Dead Redemption 2, yurt dışında 59,99 dolara satılıyor. Üstelik yüzlerce saatlik oynanabilir bir dünya sunuyor. Yabancı oyuncular RDR 2‘nin fiyatını normal karşılasa da Skull and Bones için aynı şeyi düşünmüyorlar.

Aynı düşüncede olmamaların sebebi ise oyunun fiyatı değil, oyunu satın aldıktan sonra ek olarak oyun içinde de ekstra eşyalar satılacak olması. Bildiğiniz üzere oyuncular, oyunu satın aldıktan sonra ek ödeme yapmayı sevmez. Ancak Ubisoft CEO’su bu fiyatı savunuyor.

Şirket CEO’su Yves Guillemot, oyunda parayla alınabilecek ek içerikler olmasına rağmen oyunun neden parayla satıldığına dair bir soru üzerine Skull and Bones‘ı “AAAA” olarak tanımladı. Yani oyunun, Red Dead Redemption 2, The Witcher 3: Wild Hunt ve GTA 5 gibi AAA kategorisine dahil olan oyunlardan bile daha yüksek kalitede olduğunu söylemeye çalıştı.

Skull and Bones için bir hayli iddialı olan Guillemot, “Skull and Bones‘un tam teşekküllü bir oyun olduğunu göreceksiniz, Bu çok büyük bir oyun ve insanların bu oyunun ne kadar geniş ve eksiksiz olduğunu gerçekten göreceklerini düşünüyoruz. Yani bu gerçekten uzun vadede sonuç verecek tam bir üçlü A, dörtlü A oyunu.” dedi.

Yani CEO, Skull and Bones için 60 doların değeceğini söylüyor. Söz konusu yapım, 16 Şubat itibariyle piyasaya sürülecek, yani oynanabilir olacak. Bununla beraber CEO’nun da dediği gibi oyunun fiyatına değip değmeyeceğini göreceğiz.

Haberin kaynağı

https://shiftdelete.net/skull-and-bones-fiyati-elestiri-ceo-yaniti