DOLAR31,1455% 0.13
EURO33,8271% 0.07
STERLIN39,5441% 0.13
FRANG35,4286% 0.23
ALTIN2.032,61% 0,03
BITCOIN1.780.6244.243

WhatsApp’tan dolandırıcı/spam mesajlarına karşı yeni önlem!

WhatsApp, sürekli olarak spam mesaj gönderen dolandırıcı numaralarını daha kolay engelleyebileceğiniz bir önlem getirdi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
WhatsApp’tan dolandırıcı/spam mesajlarına karşı yeni önlem!

WhatsApp ana şirketi Meta’nın kullanıma sunduğu yeni bir özellik sayesinde artık spam mesajlarla uğraşma zahmetine veda edeceğiz. Bu özellik, kullanıcıların rahatsız edici metinleri doğrudan kilit ekranlarından engellemelerine olanak tanıyarcak.

WhatsApp dolandırıcı mesajları, artık direkt olarak bildirimden engellenebilecek

Hafta sonu WhatsApp, platformdaki resmi hesabı aracılığıyla yeni özelliği duyurdu ve kullanıcılara spam ile mücadele için kolay bir yol sağladı. Kilit ekranında bir spam mesajı belirdiğinde, kullanıcılar bildirime uzun basarak göndereni anında engelleme de dahil olmak üzere bir dizi seçeneği ortaya çıkarabiliyor.

Dahası, kullanıcılar bir kişiyi bildirmek isterlerse, WhatsApp ikinci bir istem sunarak açılır pencerede “Engelle” seçeneğine basmadan önce “Kişiyi bildir” onay kutusunu seçmelerine olanak tanıyor. Bu kolaylaştırılmış süreç, dolandırıcıları engellemek için uygulamanın menülerinde ve sohbetlerinde gezinme ihtiyacını ortadan kaldırarak kullanıcılara değerli zaman tasarrufu sağlıyor.

Daha önce, kullanıcılar bir sohbeti açıp “engelle” seçeneğini bulmak için alt menülerde arama yapmak ya da sohbet listesindeki bir mesaja uzun basmak ve aynı özelliğe erişmek için taşma menüsüne gitmek zorundaydı. Bu güncelleme ile WhatsApp, spam mesajları yönetme sürecini basitleştirerek ve kullanıcılara mesajlaşma ortamları üzerinde daha fazla kontrol sağlayarak kullanıcı deneyimini geliştirmeyi amaçlıyor.

Buna ek olarak, platform halihazırda kullanıcıları bilinmeyen gönderenlerden gelen mesajlara karşı uyarıyor ve doğrudan bildirimden kişi ekleme veya engelleme seçenekleri sunuyor.

Bu dolandırıcı spam mesajlarından siz de almış mıydınız? Bu yeni özellik sizce kullanışlı olabilir mi? Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Haberin kaynağı

https://shiftdelete.net/whatsapptan-dolandirici-spam-mesajlarina-karsi-yeni-onlem