DOLAR31,3820% 0.45
EURO34,0727% 0.53
STERLIN39,7995% 0.53
FRANG35,5400% 0.56
ALTIN2.102,95% 2,44
BITCOIN1.983.8731.674

Windows 11’i artık Windows 7’ye dönüştürebilirsiniz!

Windows 11 görünümünü Windows 7 gibi yapmak artık mümkün. Bu araç ile birkaç adımda eski görünüme kavuşabilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Windows 11’i artık Windows 7’ye dönüştürebilirsiniz!

Microsoft’un yapay zeka odaklı Windows güncellemeleri sunmasıyla birlikte, bazı kullanıcılar eski Windows sürümlerini özlemeye başladı. Windows XP ve 7 gibi sürümler günümüzün standartlarını karşılayamıyor olsa da, retro tasarımlarıyla birçok kullanıcıyı cezbetmeyi başarıyor. Bir geliştirici ise Windows 7’yi 11’e taşıyan araç geliştirdi.

Windows 11 üzerinde Windows 7 görünümü nasıl elde edilir?

Son zamanlarda Windows forumlarında ses getiren araçlardan biri Revert8Plus oldu. GitLab’de yayınlanan bu program, sadece tek bir komutla Windows 7’nin retro görünümü yeni işletim sistemlerine getiriyor. Bu da kullanıcıların Windows 11’i eski günlerdeki gibi kullanmasına kapı aralıyor.

Bu uygulama aslında Windows 11/10 görünümünü eski sistemlere benzetiyor. Örneğin, Filmler ve TV uygulamasını daha eski bir sürüm olan Windows Media Center’a dönüştürüyor. Böylece yeni sistemde eski bir arayüz elde etmiş oluyorsunuz.

Nostalji arayanlar için ilgi çekici olsa da, güvenlik uzmanları Revert8Plus ile ilgili bazı riskleri işaret etti. Windows Defender korumasının ve Secure Boot’un devre dışı bırakılması, bilgisayarları riske atabilir. Bu adımlar, sistemi kötü amaçlı yazılımlara karşı daha savunmasız hale getirecek.

Geliştirici bu sorunları kabul ediyor olsa da, Windows 7 ve 8 arayüzünü kurmak için gerekli olduğunu söyledi. Ancak güvenlik özelliklerini devre dışı bırakma ihtiyacını ortadan kaldıran yeni sürümün geliştirme aşamasında olduğunu da bildirdi.

Bu bağlantıda yer alan eğitim videosu, kullanıcıların izleyeceği adımları anlatıyor. Video yardımıyla gerekli dosyaları indirebilir ve birkaç basit PowerShell komutu ile eski görünüme dönebilirsiniz.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Haberin kaynağı

https://shiftdelete.net/windows-11-windows-7-donusturme