DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.961.412-0.252

Windows’un 22 yıllık uygulaması baştan aşağı değişiyor!

Windows 11, Yapışkan Notlar için büyük bir güncelleme getiriyor. Uygulamanın arayüzü ve özellikleri değişiyor.

Yayınlanma Tarihi : Google News

Microsoft, Windows bilgisayarların vazgeçilmez uygulaması olan Yapışkan Notlar için büyük bir revizyon planlıyor. Teknoloji devinin üzerinde çalıştığı güncelleme, notların pembe olarak yeniden tasarlanacağı ve OneNote entegrasyonu alacağını gösteriyor.

Windows 11’deki Yapışkan Notlar değişiyor

Yapışkan Notlar için paylaşılan ekran görüntüleri, uygulamanın OneNote not alma uygulamasına benzer şekilde mor renk düzenine geçtiğini gösteriyor. Bu da iki uygulama arasındaki çizgilerin ilerleyen süreçte bulanıklaşabileceğini ve platformlar arasında not senkronizasyonu olacağını gösteriyor.

Görülen diğer değişiklikler arasında, Yapışkan Notlar arayüzünün üst kısmında yeni bir arama kutusu yer alıyor. Bu, kullanıcılara mevcut notlarını taramak yerine anahtar kelime üzerinden arayabileceğini gösteriyor. Son notlar da son düzenlenen öğelere hızlı erişim için belirgin şekilde görüntülenecek.

Güncelleme kapsamında ayrıca not oluşturma alanının altına ek düğmeler eklenecek. Kalın, italik ve altı çizili gibi mevcut biçimlendirme seçeneklerine yeni bir “ekran görüntüsü” özelliği dahil edilecek. Böylece ekran görüntülerinin doğrudan notlara kaydedilmesi sağlanacak.

Yapışkan Notlar uygulaması ilk olarak 2002 yılında yayınlanan Windows XP Tablet Edition’da sunuldu. Ardından Windows Vista’da bir widget olarak tanıtılarak Windows için temel uygulamalardan biri haline geldi.

Başlangıçta basit bir not alma aracı olarak tasarlanan Yapışkan Notlar, bu güncellemeyle OneNote uygulamasına alternatif olacak gibi duruyor. Güncellemenin yakında Windows 11 için sunulması bekleniyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Haberin kaynağı

https://shiftdelete.net/windows-11-yapiskan-notlar-guncelleme