4.nesil iPhone SE, iPhone 15 özelliğine sahip olacak!

0

Apple, rekabetin üst düzeyde olduğu akıllı telefon dünyasında adeta çıtayı belirliyor. Hal böyle olunca şirketin amiral gemisi serileri, oldukça pahalı fiyattan satılıyor. Bu duruma uygun fiyatlı iPhone tanıtarak çözüm arayan şirket, dönem dönem iPhone SE modelleriyle karşımıza çıktı. Beklenen yeni model ile ilgili detaylar gelmeye devam ediyor.

4. nesil iPhone SE, Dynamic Island ile gelecek

Son olarak 2022 yılında tanıtılan iPhone SE serisinin yeni üyesi, muhtemelen bu yıl tanıtılacak. Bazı kaynaklara göre cihazın iPhone 16 ile birlikte eylül ayında tanıtılması bekleniyor. Son olarak Majin Bu isimli kaynağın haberine göre cihazın ön tasarımı, iPhone 15‘e benzeyecek.

Kaynak, modele ilişkin görüntüler paylaştı. Görüntülere bakılırsa 4. nesil iPhone SE, Dynamic Island özellikli bir kapsüle sahip olacak. Arka panele baktığımızda diğer modellerde olduğu gibi tek kameralı bir kamera adası bizleri karşılıyor.

Daha önceki sızıntılara bakarsak iPhone SE 4’ün 12 Megapiksel çözünürlüğünde kamerayı terk edecek. Buna göre Apple, çift kamera kurulumu yerine yüksek çözünürlüklü tek bir kamera kullanmak istiyor. Hatta iPhone 15’te de görülen 48 Megapiksel kameranın olacağı bildirildi.

Başka bir raporda ise Apple düşük ışık kalitesinden ödün vermeden 2x optik yakınlaştırma için sensörü de güçlendireceği bildirildi. Bu, iPhone SE 4’e orta seviye telefonlarda görülmeyen yakınlaştırma yetenekleri sağlayabilir. Son olarak modelin 5.4 inç FHD+ OLED ekranla geleceğini de aktarılan bilgiler arasında.

Haberin kaynağı

https://shiftdelete.net/4-nesil-iphone-se-iphone-15-ozelligine-sahip-olacak