Beyond Meat hisseleri maliyet kontrol çabaları nedeniyle beklemeye alındı

0

Perşembe günü, Beyond Meat Inc. (NASDAQ:BYND) Argus’tan hisse senedi notunda bir yükseltme aldı. Perakende satış noktalarındaki ürünleri ve McDonald’s (NYSE:MCD), Pizza Hut ve KFC gibi fast-food zincirleriyle yaptığı işbirlikleriyle tanınan bitki bazlı et alternatifi şirket, daha önce ‘Sat’ olarak derecelendirilmişti ancak şimdi ‘Tut’ statüsüne kaydırıldı.

Firmanın not yükseltme kararı, Beyond Meat’in kârlı temel ürünlerine ve maliyet kontrol önlemlerine yeniden odaklanmaya yönelik stratejik hamlelerinin ardından geldi.

Şirket, artık avokado yağı içeren Beyond Burger ve Beyond Beef’in dördüncü nesli de dahil olmak üzere yeni ürün versiyonlarını tanıttı. Buna ek olarak Beyond Meat, daha kârlı ürünlere odaklanmak için Küresel Operasyon Gözden Geçirmesi’nin ardından Beyond Meat Jerky ürün serisini durdurmaya karar verdi.

Beyond Meat ayrıca nakit tasarrufu sağlamak için, en sonuncusu Kasım 2023’te olmak üzere, işgücünde %8’lik bir azalmayla sonuçlanan birkaç işten çıkarma turu uygulamıştır. Bu eylemler, yönetimin bitki bazlı proteinlere olan talebin azalması, rekabet ve Beyond Meat’in sunduklarının sağlığa faydaları hakkında değişen tüketici algıları gibi zorlukların üstesinden gelmek için yaptığı daha geniş bir girişimin parçasıdır.

Şirketin marjları ve kazanç büyümesini iyileştirme çabalarına rağmen, araştırma şirketi mevcut zorluklar ve büyüme fırsatlarının yanı sıra Beyond Meat’in zayıf bilançosu nedeniyle temkinli bir duruş sergiliyor. Firma, değerlemelerin makul olduğunu belirtiyor ve sürekli bir talep toparlanması ve marj iyileşmesinin gelecekte daha fazla not artışına yol açabileceğini öne sürüyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.