DOLAR31,2312% 0.09
EURO33,8730% 0.03
STERLIN39,5988% 0.1
FRANG35,3661% -0.44
ALTIN2.054,85% 0,70
BITCOIN1.949.2380.684

ChatGPT kurucusundan Vision Pro yorumu! iPhone’dan sonra…

OpenAI CEO’su Sam Altman’a göre Apple Vision Pro, iPhone’dan sonraki teknoloji dünyasının en iyi ikinci inovasyonu.

Yayınlanma Tarihi : Google News
ChatGPT kurucusundan Vision Pro yorumu! iPhone’dan sonra…

Apple Vision Pro teknoloji dünyasında yankı uyandırmaya devam ediyor. Karma gerçeklik gözlüğünün son kullanıcılarından biri OpenAI CEO’su Sam Altman oldu. Kısa süre önce piyasaya sürülen Vision Pro’nun iPhone’dan sonraki en iyi teknoloji olduğunu söyledi.

Sam Altman: Apple Vision Pro, iPhone’dan sonraki en iyi ikinci inovasyon

Sam Altman, X üzerinden yaptığı paylaşımda Vision Pro’dan övgüyle söz etti. iPhone’dan sonra gördüğü en etkileyici ikinci teknoloji inovasyonu olarak değerlendirdiğini söyledi. OpenAI CEO’su, Vision Pro’nun zaman içerisinde iPhone kadar etkili olma potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

3500 dolarlık gözlük şu anda sadece ABD’de kullanılabiliyor. Kullanıcıların, göz takibi ve parmak hareketlerini kullanarak gerçek dünyada dijital içerikle etkileşime girmesine olanak tanıyor. Altman’a göre bu, insanların teknolojiyi kullanma biçimi için büyük bir adımı temsil ediyor.

Öte yandan Vision Pro için ChatGPT desteğinin olduğunu hatıırlatmak gerekiyor. Kullanıcılar geçtiğimiz haftadan bu yana VisionOS App Store aracılığıyla uygulamayı indirebiliyor. Talimatları söyleyerek veya gözlüğün kamerası aracılığıyla sorunları yapay zekaya göstererek, ChatGPT’yi kullanmak mümkün.

Elon Musk ise Vision Pro’yu yeterli bulmadı. Geçtiğimiz hafta yaptığı paylaşımda Vision Pro’yu denediğini ancak gözlüğün kendisinde “hayranlık uyandırmadığını” dile getirdi. Vision Pro’nun uzun vadeli deneyimini eleştirdi.

Peki siz Vision Pro hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Haberin kaynağı

https://shiftdelete.net/openai-ceo-sam-altman-vision-pro