IGT ve Everi birleşerek oyun ve fintech devini oluşturuyor

0

LONDRA ve LAS VEGAS – International Game Technology PLC (NYSE: IGT) ve Everi Holdings Inc. (NYSE: EVRI), oyun ve fintech endüstrisinde önemli bir adım atarak, bir işletme birleşmesi için kesin bir anlaşma yaptıklarını duyurdular. Her iki şirketin yönetim kurulları tarafından onaylanan anlaşma, IGT’nin Global Gaming ve PlayDigital işletmelerinin Everi ile birleşmesiyle sonuçlanacak ve çeşitli oyun sektörlerinde geniş bir erişime sahip çeşitlendirilmiş bir işletme yaratacak.

IGT, Global Gaming ve PlayDigital işletmelerini bölecek ve bunlar daha sonra Everi ile birleşecek. İşlem, birleşik varlığa yaklaşık 6,2 milyar dolar değer biçiyor. İşlem tamamlandığında, IGT hissedarları yeni şirketin yaklaşık %54’üne, Everi hissedarları ise yaklaşık %46’sına sahip olacak. Birleşmenin 2024’ün sonlarında veya 2025’in başlarında tamamlanması bekleniyor.

Birleşik şirket, kara tabanlı oyun, iGaming, spor bahisleri ve fintech çözümleri de dahil olmak üzere kapsamlı bir ürün ve hizmet portföyüne sahip olacak. Birleşmenin 2024 yılı için sırasıyla yaklaşık 2,7 milyar dolar ve 1 milyar dolar olmak üzere önemli miktarda gelir ve Düzeltilmiş FAVÖK yaratması bekleniyor. Birleşme, tahmini 85 milyon dolarlık maliyet tasarrufu ve sermaye harcaması verimliliği ile önemli sinerjiler öngörüyor.

IGT’nin mevcut CEO’su Vince Sadusky yeni oluşuma liderlik edecek, Everi İcra Kurulu Başkanı Michael Rumbolz ise yönetim kurulu başkanı olacak. Birleşik şirketin merkezi Las Vegas’ta olacak ve International Game Technology, Inc. adı altında faaliyet gösterecek ve NYSE’de IGT kısaltmasıyla işlem görecek.

İşlem aynı zamanda IGT’nin bu sektöre odaklanmaya devam edeceği saf bir küresel piyango işiyle sonuçlanacak. Anlaşma için finansman, Deutsche Bank ve Macquarie Capital tarafından sağlanan 3,7 milyar dolarlık taahhütler ve 500 milyon dolarlık bir revolver içeriyor.

Birleşme, düzenleyici onaylara, Everi hissedarlarının ve IGT hissedarlarının onayına ve diğer alışılagelmiş kapanış koşullarına tabidir. IGT’nin oy gücünün yaklaşık %60’ını kontrol eden De Agostini S.p.A. işlemi desteklemeyi kabul etti.

Bu makaledeki bilgiler basın açıklamasına dayanmaktadır.

InvestingPro Insights

International Game Technology PLC (IGT) ve Everi Holdings Inc. arasında duyurulan birleşmenin ardından, yatırımcılar portföyleri üzerindeki potansiyel etkiyi ölçmek için IGT’nin finansal ölçümlerini yakından inceliyor. InvestingPro verilerine göre, IGT 5,15 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip ve şu anda 51,54 olan nispeten yüksek bir F/K oranı sunuyor. Bu da IGT’nin yüksek bir kazanç katsayısıyla işlem gördüğünü göstermektedir ki bu da değer fırsatları arayan yatırımcılar için önemli bir husustur.

Yüksek F/K oranına rağmen, şirket etkileyici bir şekilde dokuz yıl üst üste temettü ödemelerini sürdürmeyi başardı, bu da gelir odaklı yatırımcılar için cazip olabilir. Mevcut temettü verimi %3,11’dir ve son temettü çıkış tarihi 28 Kasım 2023 olarak kaydedilmiştir. Ayrıca analistler, IGT’nin son on iki ayda gösterdiği kârlılığa dayanarak bu yıl da kârlı olmaya devam edeceğini tahmin ediyor.

Yatırımcılar ayrıca, şirketin hisse senedi fiyat hareketlerinin oldukça değişken olduğunu ve 6 aylık fiyat toplam getirisinin -%19,09 olduğunu ve bu durumun kısa vadeli yatırımcılar için potansiyel risklere işaret ettiğini unutmamalıdır. Bununla birlikte, InvestingPro’nun adil değer tahmini olan 31,66$, bir önceki kapanış fiyatı olan 25,66$’dan daha yüksek olduğundan, hisse senedinin değerinde büyüme için yer olabilir.

IGT’nin finansal sağlığı ve gelecek beklentileri hakkında daha derinlemesine bilgi edinmek isteyenler için InvestingPro ek bilgiler sunuyor. IGT’nin mevcut piyasa performansının yatırım stratejinizle uyumlu olup olmadığı konusunda daha fazla rehberlik sağlayabilecek 4 InvestingPro İpucu daha mevcut. Bu değerli bilgilere erişmek için PRONEWS24 kupon kodunu kullanarak yıllık veya iki yıllık Pro ve Pro+ aboneliklerinde ek %10 indirimden yararlanabilirsiniz.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.