BofA, müşteri tabanı genişlemesi ışığında c3.ai hisse hedefini yükseltti

0

Perşembe günü BofA Securities, önde gelen bir kurumsal yapay zeka yazılım sağlayıcısı olan c3.ai (NYSE:AI) üzerindeki görünümünü ayarladı. Firmanın analisti, hisse senedi üzerinde Underperform notunu korurken fiyat hedefini bir önceki 18,00 $’dan 20,00 $’a yükseltti.

Analist, c3.ai’nin hem gelir hem de işletme gelirinde beklentileri aşarak güçlü üçüncü çeyrek sonuçları verdiğini belirtti. Bu güçlü çeyrek rakamlarına rağmen, şirketin gelir ve işletme geliri için revize edilmiş tam yıl tahminleri, çeyreğin üstün performansıyla eşleşmedi ve bu da başarının bir kısmının zamanlamadan kaynaklanabileceğini gösteriyor.

c3.ai müşteri tabanını genişleterek 41 yeni müşteri ekledi ve toplam müşteri sayısını 445’e çıkardı. Yönetici hareketlerinde, Finans Direktörü Juho Parkkinen, Finans Başkan Yardımcılığı görevine geçmeye hazırlanıyor. Mevcut Muhasebe Müdürü Hitesh Lath ise yeni CFO olarak göreve başlayacak. Bu geçiş, Parkkinen’in iki yıldan daha az bir süre görev yapmasının ardından ve bir yıldan kısa bir süre içinde daha önce yapılan iki CFO değişikliğinin ardından gerçekleştiği için özellikle dikkat çekicidir.

Fiyat hedefinin 20$’a yükseltilmesinin başlıca nedeni grup genelindeki çoklu genişleme. Ancak analist, şirketin yıldan yıla %11’lik bir artış ve -%32’lik proforma işletme marjını birleştiren -21’lik son on iki aylık kuralını gerekçe göstererek Underperform notunu koruyor. Bu performans, şirketin ortalama +26 kuralı olan küçük sermayeli yazılım emsalleriyle tezat oluşturuyor.

Analist, jeneratif yapay zekadan gelen potansiyel kuyruk rüzgarları göz önüne alındığında bile, c3.ai’nin hisselerinde şu anda fiyatlanan prim hakkında şüpheciliğini dile getirdi. Yeni fiyat hedefi olan 20$, yıllık %12’lik büyümeye göre 0,4 kat büyümeden arındırılmış olarak işlem gören küçük sermayeli yazılım emsallerine kıyasla, öngörülen yıllık %14’lük gelir artışı için 0,3 kat büyümeden arındırılmış değere karşılık geliyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.