LSB Industries hisselerinin notu, tahıl fiyatlarındaki düşüş nedeniyle düşürüldü

0

Perşembe günü, LSB Industries (NYSE:LXU), Piper Sandler tarafından hisse senedi notu Nötr’den Underweight’e düşürüldü ve yeni hisse senedi fiyat hedefi bir önceki 11.50 $’dan düşüşle 8.00 $ olarak belirlendi.

Firma, kazançları etkilemesi beklenen düşük tahıl fiyatlandırması nedeniyle şirketin temel ürünleri için sınırlı yukarı yönlü endişeleri gerekçe gösterdi.

Not indirimi, şirketin 5 Mart 2024’te yayınlanması planlanan kazanç raporu öncesinde geldi. Piper Sandler, LSB Industries’in benzer zorluklarla karşılaşacağını ve zayıf besin fiyatlandırmasının kazançları olumsuz etkileyeceğini düşünüyor. Yeni fiyat hedefi, tarım sektöründe beklenen bu zorlukları yansıtmaktadır.

Yeni fiyat hedefinin değerlemesi, işletme değerinin 6,4 katı ile tahmin edilen FY25 FAVÖK’e dayanmaktadır ve bu değer değişmemiştir. Firmanın analizinde FAVÖK’ün 136 milyon dolar, net borcun 260 milyon dolar ve hisse sayısının 76 milyon olduğu varsayılmıştır.

LSB Industries’in finansal görünümünün yeniden değerlendirilmesi, dalgalanan emtia fiyatlarına yanıt olarak beklentileri ayarlayan daha geniş piyasa eğilimiyle uyumludur.

Yatırımcılar şimdi mevcut piyasa koşullarında şirketin mali sağlığını ve performansını ölçmek için yaklaşan kazanç raporunu dört gözle bekliyor. Revize edilen 8,00$’lık fiyat hedefi, şirketin önümüzdeki mali yılda göstermesi beklenen mali performans göz önünde bulundurularak belirlenmiştir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.