Macy’s hisselerinin notu mağaza değişiklikleri ve tüketici riskleri nedeniyle düşürüldü

0

Perşembe günü TD Cowen, Macy’s hisseleri üzerindeki duruşunu değiştirerek hisse senedini Outperform’dan Market Perform’a düşürdü ve fiyat hedefini 23,00 dolardan 20,00 dolara indirdi.

Büyük mağazalarıyla tanınan perakende devi, 150 lokasyonun kapatılması da dahil olmak üzere önemli değişiklikler geçiriyor. Buna karşılık, 30 yeni Bluemercury mağazası ve 15 Bloomies ile lüks segmentte genişliyor ve küçük formatlı mağazalarını 30 artırıyor.

Firma, Macy’s’in stratejik mağaza düzenlemeleri, lüks pazarda büyüme ve özel etiket ve envanter yönetimindeki iyileştirmeler gibi olumlu adımlar attığını kabul etti.

Firma, bu stratejik hamlelere rağmen, bu değişikliklerden elde edilen faydaların hayata geçirilmesinin zaman alacağına dikkat çekti. Ayrıca, hisse senedinin kısa vadeli büyüme potansiyelini sınırlayabilecek çeşitli zorlukların da altını çizdi. Bunlar arasında, esnek bir tüketici ortamına rağmen etkileyici olmayan şirketin sabit karşılaştırılabilir mağaza satışları (comp) beklentisi yer alıyor.

Macy’s için bir diğer endişe de kredi kartı zararlarındaki potansiyel artıştır ve bu durum şirketin finansal performansını etkileyebilir.

Ayrıca perakendeci, uzun vadeli perakende başarısı için hayati önem taşıyan ancak birçok geleneksel büyük mağaza zinciri için zor olan bir demografik grup olan genç tüketicilerle daha alakalı olma gibi kritik bir görevle karşı karşıya.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.