RBC, Advance Auto Parts hisselerini pazar payını geri kazanma stratejisini gerekçe göstererek artırdı

0

Perşembe günü RBC Capital, Advance Auto Parts, Inc. (NYSE: AAP) için görünümünü güncelledi ve fiyat hedefini bir önceki 47$’dan 68$’a yükseltirken hisse senedi için Sektör Performansı notunu korudu. Firmanın analisti, ayarlamanın nedeni olarak yeni yönetimin pazar payını geri kazanmak ve kar marjlarını artırmak için gereken stratejileri anlamasını gösterdi.

Advance Auto Parts yönetiminin, 2024 yılında yeniden yatırımlardan sonra net 100 milyon dolar olmak üzere yıllık yaklaşık 150 milyon dolar maliyet tasarrufu elde etme yolunda ilerlediği bildiriliyor. Bu ilerleme, şirketin 2023’te ortaya çıkan bir dizi tek seferlik maliyeti aşması ve finansal beklentilerini karşılamak için uygun bir zemin hazırlamasıyla gerçekleşiyor.

Analist, 2024 mali yılı için karşılaştırılabilir satış büyümesi tahminini %1 olarak korudu, ancak şirketin bir kerelik envanterle ilgili giderlerin üstesinden gelmesiyle brüt marjların iyileşmesini bekliyor. Bunun sonucunda hisse başına kazancın (EPS) daha önce tahmin edilen 3.28 $’dan artışla 3.82 $ olması bekleniyor. Analist ayrıca, 2025 mali yılına ilişkin projeksiyonlar sunarak karşılaştırılabilir satışların %1,3 artmasını ve EPS’nin 4,52 dolara ulaşmasını bekliyor.

Revize edilen 68 $ fiyat hedefi, 2025 mali yılı EPS projeksiyonu olan 4,52 $’ın tahmini 15 katına dayanıyor. Analist, Advance Auto Parts için potansiyel değerin tamamının ortaya çıkarılmasının 2024’ten sonraki marj büyümesinin hızına ve kapsamına bağlı olduğuna inanıyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.