Richmond Belediyesi araç paylaşımı için güneş enerjili elektrikli araç şarjını benimsiyor

0

SAN DIEGO – Sürdürülebilir altyapı çözümleri sağlayıcısı Beam Global (NASDAQ:BEEM, BEEMW), EV ARC™ şarj sistemlerinin Kaliforniya’nın Richmond şehrinde, yetersiz hizmet alan topluluklara yardımcı olmayı amaçlayan bir araç paylaşım programına güç sağlamak için kullanılacağını duyurdu.

Clean Mobility Options Voucher Pilot Project tarafından yürütülen ve Richmond Community Foundation, Miocar ve California Air Resources Board tarafından desteklenen program, topluluk üyelerine elektrikli araçlara (EV) düşük maliyetli erişim sağlıyor.

Richmond’un kendi temiz elektriğini üreten ve depolayan EV ARC™ sistemini seçmesi, şehrin kamu hizmeti maliyetlerine maruz kalmadan sıfır emisyonlu ulaşım sunmasını sağlıyor.

Sistemin dağıtım kolaylığı ve şebekeden bağımsız olması, geleneksel altyapının maliyetli veya yıkıcı olabileceği alanlarda özellikle faydalıdır. Buna ek olarak, bir Acil Durum Güç Panelinin dahil edilmesi, sistemin acil durumlar veya şebeke kesintileri sırasında ilk müdahale ekipleri için güvenilir bir elektrik kaynağı olarak hizmet verebilmesini sağlar.

Beam Global CEO’su Desmond Wheatley, araç paylaşım programlarının, özellikle yetersiz hizmet alan topluluklarda, çevreye zarar vermeden temiz ulaşıma erişim sağlayarak önemli bir etkiye sahip olabileceğini vurguladı. EV ARC™ sistemlerinin kullanımı Richmond’un sürdürülebilirlik ve inovasyona olan bağlılığıyla uyumludur.

Girişimin, hava kirliliğinin düşük gelirli ve dezavantajlı topluluklar üzerindeki orantısız etkisine ilişkin Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı’nın bulgularının altını çizdiği bir endişe olan hava kirliliğiyle ilgili sorunları azaltarak bölge sakinleri için olumlu sağlık etkileri olması beklenmektedir.

Merkezi San Diego’da bulunan ve ABD ile Avrupa’da faaliyet gösteren Beam Global, temiz enerji altyapısı, elektrikli araç şarj çözümleri, enerji depolama ve enerji güvenliği konularına odaklanmaktadır. Richmond’daki bu girişim, şirketin ulaşım ve çevre hedeflerini destekleyen sürdürülebilir teknoloji çözümleri sunma misyonunun bir kanıtıdır.

Bu makaledeki bilgiler Beam Global’in basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.