UiPath yapay zeka otomasyonu için Google Cloud ile iş birliği yapıyor

0

NEW YORK & SUNNYVALE, KALİFORNİYA – Önde gelen kurumsal otomasyon ve yapay zeka yazılım şirketi UiPath (NYSE: NYSE:PATH), Google Cloud ile genişletilmiş bir ortaklık kurduğunu ve Google Cloud Marketplace’te yer aldığını duyurdu. Bu işbirliği, Google Cloud’un Vertex AI ve Google Workspace ile entegre olarak kurumsal otomasyon yeteneklerini geliştirmeyi amaçlıyor.

Bu ortaklığın bir sonucu olarak, Google Cloud müşterileri artık UiPath’in İş Otomasyon Platformunu doğrudan pazar üzerinden satın alabilecek ve böylece otomasyon girişimlerinin Google Cloud altyapısı üzerinde daha kolay konuşlandırılmasını ve ölçeklendirilmesini kolaylaştıracak. Bu hamle, satın alma sürecini basitleştiriyor ve mevcut Google Cloud taahhütleri olan müşteriler için maliyet tasarrufu sağlayabilir.

UiPath’in Google Cloud’un Vertex AI ile entegrasyonu, otomasyon uzmanlarının otomasyonlarında özetler, soru yanıtları ve sınıflandırmalar gibi üretken AI çıktılarını kullanmalarına olanak tanıyor. Bağlayıcı, PaLM 2 büyük dil modeliyle ilgili faaliyetlere erişim sağlayarak, manuel çaba veya karmaşık kodlamaya gerek kalmadan makine öğrenimi modellerinin oluşturulmasını, dağıtılmasını ve yönetilmesini mümkün kılıyor.

Ortaklık, UiPath’in API tabanlı bağlayıcılarının 100’den fazla entegrasyon faaliyetini desteklediği ve vatandaş geliştiriciler için üretkenliği artırdığı Google Workspace’e de uzanıyor. Bu entegrasyonlar, etkinlik oluşturma, dosya yönetimi ve toplu güncellemeler gibi Gmail, Takvim, Dokümanlar, E-Tablolar ve Drive’ı içeren görevlerin otomasyonunu kolaylaştırıyor.

UiPath, çeşitli kaynaklardan gelen verileri görselleştirerek işle ilgili içgörüler sağlayan ve hızlı karar almaya yardımcı olan Google Cloud Looker’dan da faydalanıyor.

Bu duyuru UiPath tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

InvestingPro Insights

UiPath’in (NYSE: PATH) Google Cloud ile genişletilmiş ortaklığına ilişkin son duyurusu ışığında, yatırımcı algısını etkileyebilecek bazı finansal ölçütlere ve uzman görüşlerine dikkat çekmekte fayda var. InvestingPro verilerine göre, UiPath 13,22 milyar dolarlık önemli bir piyasa değerine sahip ve kurumsal otomasyon ve yapay zeka pazarındaki önemli varlığının altını çiziyor.

UiPath için önemli InvestingPro ipuçlarından biri, 2024 yılının 3. çeyreği itibarıyla son on iki ayda %84,39 olan etkileyici brüt kâr marjıdır. Bu rakam, şirketin satılan malların maliyetini yönetmede oldukça etkili olduğunu ve Google Cloud ile ortaklığında bu verimlilikten potansiyel olarak yararlanabileceğini göstermektedir. Buna ek olarak, UiPath aynı dönemde %16,51’lik güçlü bir gelir artışı kaydederek ticari faaliyetlerinde sağlıklı bir genişlemeyi yansıtmıştır.

Şirketin hisseleri de son altı ayda %47,75’lik toplam getiri ile önemli bir fiyat artışı yaşadı ve bu da güçlü bir piyasa güvenine işaret ediyor. Şirketin gelir odaklı yatırımcılar için dikkate alınması gereken temettü ödememesine rağmen, sermaye değer kazanma potansiyelinin son hisse senedi performansında belirgin olduğunu belirtmek önemlidir.

Şirketin net gelir artışı beklentileri ve borçtan daha fazla nakit tutma kabiliyeti gibi daha fazla analiz ve ek InvestingPro İpuçları ile ilgilenenler için, https://www.investing.com/pro/PATH adresindeki UiPath için özel InvestingPro sayfasını ziyaret etmek değerli bilgiler sağlayabilir. Ayrıca, okuyucular PRONEWS24 kupon kodunu kullanarak yıllık veya iki yıllık Pro ve Pro+ aboneliklerinde ekstra %10 indirim kazanabilir ve daha bilinçli yatırım kararları almalarına yardımcı olabilecek toplam 12 InvestingPro İpucuna erişim sağlayabilirler.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.