DOLAR31,2231% 0.05
EURO33,8615% -0.05
STERLIN39,4550% -0.28
FRANG35,3442% -0.5
ALTIN2.054,47% 0,68
BITCOIN1.901.578-0.22

Yeni Apple Watch modellerinde kritik hata! Çözülecek mi?

Apple Watch Series 9 ve Ultra 2 modellerinde hayalet dokunuş hatası can sıkıyor. Sorunu çözmeye çalışan Apple, geçici bir çözümün de peşinde.

Yayınlanma Tarihi : Google News

Apple yeni akıllı saatleri Watch Series 9 ve Ultra 2 modeliyle ilgili sorunları bir türlü son bulmuyor. Daha önce Massimo’nun açtığı davayla satıştan kaldırılan modeller, can sıkan bir sorunla gündemde. Buna göre Apple Watch Series 9 ve Ultra 2 modelleri hayalet dokunuş sorunu ile kullanıcıların canını sıkıyor.

Apple Watch Series 9 ve Ultra 2 modellerinde can sıkan hayalet dokunuş sorunu

Akıllı saat pazarında büyük bir hakimiyete sahip olan Apple, bu sene ise sorunlarla boğuşuyor. Eylül ayında karşımıza çıkan Apple akıllı saat modelleri, önce ABD’de satış yasağı şokuyla karşı karşıya kaldı. Bu nedenle iki modelde de yer alan kandaki oksijen sayma özelliği devre dışı kaldı.

Şimdi ise bazı Apple Watch Series 9 ve Ultra 2 kullanıcıları hayalet dokunuş sorunu hakkında geri bildirimlerde bulunmaya başladı. Peki, nedir bu hayalet dokunuş sorunu?

Hayalet dokunuş adı üzerinde ekrana dokunuş yapmadan dokunmatik ekranın kendi kendine dokunma algılayıp tepki vermesi. Kısacası Apple Watch Series 9 ve Ultra 2 akıllı saatleri kullanıcı ekrana dokunmadan sanki dokunuyormuş gibi algılıyor.

Şu an için Apple Watch Series 9 ve Ultra 2 modellerinde görünen dokunuş sorununun ne kadar kullanıcıyı etkilediği belli değil. Apple ise hatanın farkında olduğunu açıkladı. Buna göre Apple sorunu çözmeye çalışıyor. Bu kritik hatanın kaynağının donanımsal mı yoksa yazılımsal mı olduğu da ortaya çıkmadı. Tahminler ise yazılımsal olduğu yönünde. Yine de her modelde sorununun ortaya çıkmaması da ilginç.

Apple, normalde böyle kritik sorunlar için geçici bir çözüm önerir. Ancak Apple, Watch Series 9 ve Ultra 2 hayalet dokunuş sorunu için geçici bir çözüm de sunmadı. Forumlarda bazı kullanıcılar ise Apple Watch Series 9 ve Ultra 2 modellerini kapatıp açmayı öneriyor. Eğer bu da işe yaramazsa akıllı saati sıfırlamanız sorunu geçici olarak çözüyor gibi görünüyor.

Apple Watch Series 9 ve Ultra 2 modellerinde ortaya çıkan sorun başka modellerde ise gözlemlenmedi. Sizce Apple bu can sıkan sorunu kısa sürede çözüme kavuşturabilir mi? Eğer benzer sorunu siz de yaşıyorsanız, yorumlarda belirtebilirsiniz.

Haberin kaynağı

https://shiftdelete.net/apple-watch-9-ultra-2-hayalet-dokunus-sorunu