Eski Twitter kurucusunun ‘Twitter çakması’ platformu rekor kırdı!

0

Son dönemin gündemden düşmeyen mecralarından biri de Twitter. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk tarafından geçtiğimiz yıllarda 44 milyar dolara satın alınan platform, şu sıralar öncekinden farklı bir anlayışla ve politikayla yoluna devam ediyor. Tabii, bu da kullanıcı cephesinde farklı bir platform ihtiyacı doğuruyor. Son olarak eski Twitter kurucusu Jack Dorsey‘in kısa bir süre önce genel kullanıma açılan Bluesky isimli platformu ilk gününde önemli bir kullanıcı sayısına ulaştı.

Bluesky herkese açıldıktan sonra ilk gününde neredeyse 1 milyon kullanıcı kazandı

Mikroblog platformu Bluesky, uzunca bir süre 2021 yılında ortalığı kasıp kavuran Clubhouse gibi davetiye sistemiyle çalıştı. Ancak bu durum geçtiğimiz günlerde değişti ve platform tüm kullanıcılara açıldı. Bu da Twitter rakibi mecranın kısa sürede neredeyse 1 milyon kullanıcı kazanmasına ortam hazırladı.

Bluesky‘ın toplam kullanıcı sayısıysa 4,1 milyon ve bu her geçen dakika hızla artıyor. Hatta şirket CEO’su Jay Graber, X’teki bir gönderisinde “Burada işler tersine dönüyor” diyerek Bluesky’ın artan popülaritesine dikkat çekti.

2021‘de Twitter CEO‘luk koltuğunu bırakan ve yoluna yönetim kurulu üyesi olarak devam eden Jack Dorsey ise satın alma görüşmelerinin gerçekleştiği sırada kurucusu olduğu şirketten ayrıldı. Dorsey, sosyal medya defteri tam olarak kapatmadı ve bu kapsamda geçtiğimiz yıllarda Bluesky isimli Twitter‘a rakip yeni bir platform piyasaya sürdü.

Bluesky kayıt olma adımları

Platforma kayıt olmak için web veya mobil uygulamasını (Android / iOS) ziyaret edebilirsiniz. Yeni hesap oluşturma butonuna dokunduktan sonra bilgilerinizi girerek işlemleri ilerletebilir ve erişim sağlayabilirsiniz.

Haberin kaynağı

https://shiftdelete.net/bluesky-kullanici-sayisi