Öğleden Sonra Hisse Senedi Hareketleri: Snowflake Düşüyor, Okta Artıyor ve Ek Güncellemeler

0

Investing.com — Piyasa katılımcıları, Federal Rezerv’in faiz oranlarını düşürme olasılığını artıran ek kurumsal mali sonuçları ve enflasyon rakamlarını analiz ederken, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki başlıca hisse senedi endeksleri Perşembe günü artış gösterdi.

İşte bugün Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en önemli hisse senedi fiyat değişikliklerinden bazıları:

Snowflake (SNOW) hisseleri, bulut veri analitiğinde uzmanlaşan şirketin Çarşamba günü ilk çeyrek ürün gelirinin, dalgalı ekonomik ortamda müşterilerin harcamalarını azaltacağı beklentisi nedeniyle finansal analistlerin tahminlerinden daha düşük olacağını öngörmesinin ardından %19 oranında geriledi.

Best Buy (BBY) hisseleri, tüketici elektroniği perakende şirketinin, tatil sezonundaki promosyon tekliflerinin tüketicileri alışveriş yapmaya teşvik etmesi nedeniyle, en az bir yıldır açık olan mağazalardan elde edilen çeyreklik satışlarda beklenenden daha az bir düşüş olduğunu bildirmesinin ardından %4,6 oranında değer kazandı.

Salesforce (CRM) hisseleri, şirketin tüm yıl için beklentileri karşılamayan bir gelir tahmini sunmasına rağmen, ilk çeyrek temettüsünü duyurmasının ve hisse geri alım planını genişletmesinin ardından %2 arttı.

Okta (OKTA) hisseleri, dijital güvenlik alanında uzmanlaşmış şirketin, finansal analistlerin beklentilerini aşan dördüncü çeyrek mali sonuçlarının ardından, içinde bulunduğumuz çeyrek için iyimser bir tahmin sunmasının ardından %20’nin üzerinde artış gösterdi.

Boeing (BA) hisseleri, Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı’nın bir önceki ay uçaklarından birinde bir kapı tapasının arızalanmasıyla ilgili bir olayı incelediğini ortaya koyan bir yayının ardından %1,5 oranında düştü.

Alibaba (BABA) Amerikan Depo Sertifikaları (ADR), Çinli online ticaret şirketinin Perşembe günü bulut bölümü aracılığıyla sunduğu ürünlerin çoğunda fiyatları düşürme niyetini açıklamasının ardından %0,5 oranında değer kaybetti.

AMC Entertainment (AMC) hisseleri, sinema operatörünün Taylor Swift ve Beyonce’nin yer aldığı konserlerin filmleriyle ilgili artan dağıtım giderleri nedeniyle tahmin edilenden daha büyük bir çeyreklik zarar bildirmesinin ardından %11 oranında geriledi.

WW International (WW) hisseleri, kilo yönetimi hizmetleri sunan şirketin yönetim kurulu başkanı Oprah Winfrey’in önümüzdeki yıllık hissedarlar toplantısında yeniden seçilmek için aday olmamayı seçtiğini açıklamasının ardından %22 düştü.

Anheuser Busch Inbev (ABI) (BUD) ADR’leri, bira üreticisi şirketin hisse geri alımı için yeni bir program başlatmama kararı alması ve satış tahminlerini aştığını ve yıllık temettüsünü %9 artırdığını açıklamasını gölgede bırakan ABD’deki zayıf satışları açıklamasının ardından %3,5 düştü.

C3.ai (AI) hisseleri, işletmeler için yapay zeka teknolojisi geliştiren şirketin beklenenden daha olumlu üçüncü çeyrek mali sonuçları bildirmesi ve olumlu bir görünüm sunmasının ardından %24 oranında artış gösterdi.

Monster Beverage Corporation (MNST) hisseleri, enerji içecekleri üreten şirketin beklentileri aşan gelir artışı açıklamasının ardından %5’in üzerinde yükseldi.

Louis Juricic tarafından hazırlanan ek rapor

Bu makale AI teknolojisinin yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için Hüküm ve Koşullarımıza bakınız.